28 de xullo de 2014
Unha vez realizadas as 6 citas correspondentes á temporada 2013-2014 do Circuíto Municipal de Probas en Pista Coruña Corre, xa temos os gañadores de cada unha das modalidades establecidas, carreiras, lanzamentos e saltos. Todos eles recibirán o seu premio na Gala do Coruña Corre o próximo 18 de setembro no Ágora.
O modelo utilizado para o circuíto de carreiras populares tivo traslado á pista, e os tres clubs da cidade que realizan labor de escola, Coruña Comarca, Marineda Atlético e Riazor Coruña, embarcáronse xunto ao Concello, en organizar as dúas últimas temporadas unha serie de 6 controis que conformou o Coruña Corre en pista.
Na segunda edición mantívose o modelo mediante o que cada club organiza dúas competicións, e mellorouse o carácter de circuíto cun regulamento que, mediante as táboas de puntuación da IAAF, puidese dar un gañador masculino e feminino en cada categoría e para cada unha das especialidades de lanzamentos, carreiras e saltos.
Unha vez rematado o calendario de probas xa temos gañadores, os cales recibirán os seus galardóns correspondentes ao circuíto na próxima gala do Coruña Corre o 18 de setembro no Centro Socio Cultural Ágora.
Relación de premiados
Homes | posto | benxamín | club |
Carreiras | 1 | Roi Díaz Fonticoba | Narón |
2 | Hugo Dopazo Marta |
Marineda | |
3 | Hugo Fernández González | Sada | |
Saltos | 1 | Martiño Caneda Pájaro |
Silva |
2 | Roi Díaz Fonticoba | Narón | |
3 | Hugo Dopazo Marta | Marineda | |
Lanzamentos | 1 | Hugo Dopazo Marta |
Marineda |
2 | Álvaro García Fuentes | Marineda | |
3 | Marcos López Fraga | Marineda |
Mulleres | posto | benxamín | club |
Carreiras | 1 | Martina Díaz Seres |
Ría |
2 | Carla Ruíz Marín |
USC | |
3 | Erica Domínguez Sanisidro |
Barbanza | |
Saltos | 1 | Martina Díaz Sedes |
Ría |
2 |
Noa fernández de la Pradilla |
Sada |
|
3 | Erica Domínguez Sanisidro |
Barbanza | |
Lanzamentos |
1 |
Aynalen Parcero Prieto |
Marineda |
2 | Carmen Pernas González |
Marineda | |
3 | Nora Facal Brahim | Marineda |
Homes | posto | alevín | club |
Carreiras | 1 | Marcos Lomba González |
Coruña Comarca |
2 | Amanuel García Rey |
Marineda | |
3 | Tomás López Vizcaino |
Sada | |
Saltos | 1 | Carlos Lijo Triñanes |
Barbanza |
2 |
David Santos Domínguez |
Barbanza |
|
3 | Amanuel García Rey |
Marineda | |
Lanzamentos |
1 |
Eloy Calvete Couceiro |
Marineda |
2 | Javier Placer Martínez |
Riazor |
|
3 | David Sardiña Rodriguez | Raizor |
Mulleres |
posto | alevín |
club |
Carreiras | 1 | Zeltia Fernández de la Pradilla |
Sada |
2 | María Ángel Ruíz Marín |
USCC |
|
3 | Estefanía Buelta Otero |
Barbanza |
|
Saltos | 1 | Estefanía Buelta Otero |
Barbanza |
2 |
Zeltia Fernández de la Pradilla |
Sada |
|
3 | Candela Rodríguez Bellón |
Riazor |
|
Lanzamentos |
1 |
Sara Santos Cáceres |
Marineda |
2 | Eva Santos García |
Sada |
|
3 | Candela Rodríguez Bellón |
Riazor |
Homes |
posto | infantil |
club |
Carreiras | 1 | Pablo Martínez Ferro |
Coruña Comarca |
2 | Martín Varela Painceira |
Coruña Comarca |
|
3 | David Fernández Argúl |
Marineda |
|
Saltos | 1 | Diego Matínez Rivas | Coruña Comarca |
2 |
Francisco Ridríguz Souto |
Sta. M. del Mar |
|
3 | Iago Jopia Astray |
Riazor |
|
Lanzamentos |
1 |
Samuel Díaz de Alonso | Riazor |
2 | Andrés Pérez Veira | Riazor |
|
3 | Martín Alonso Pérez |
Riazor |
Mulleres |
posto | infantil |
club |
Carreiras | 1 | María Fernández Fontán |
Sta. M. del Mar |
2 | Manuela Castro Vela |
Narón |
|
3 | Noa Lois Sanda |
Marineda |
|
Saltos | 1 | María Fernández Fontán |
Sta. M. del Mar |
2 |
Cristina Álvarez García |
Sta. M. del Mar |
|
3 | Lucía Permuy Pérez |
Narón |
|
Lanzamentos |
1 |
Raquel Iglesias Amado |
RIAC |
2 | Marta Ferreira Meléndrez |
Sada |
|
3 | Lidia Nyasmi Hermida |
Silva |
Homes |
posto | cadete |
club |
Carreiras | 1 | Javier Mañana Cortés |
Marineda |
2 | Alejandro Parcero Matínez |
Ría |
|
3 | Pablo Rial Vázquez |
Barbanza |
|
Saltos | 1 | Rodriguez Cadarso de la Peña |
Millaraio |
2 |
Diego Míguez Fernández |
Sada |
|
3 | Iván Costolla López |
Marineda |
|
Lanzamentos |
1 |
Pablo Nogueira González |
Millaraio |
2 | Adrián Bravo Berbía |
Marineda |
|
3 | Matín Fernádez Rial |
Marineda |
Mulleres |
posto | cadete |
club |
Carreiras | 1 | Andrea de Paz Vidal |
Coruña Comarca |
2 | Rebeca Ecarri Pérez |
Coruña Comarca |
|
3 | Lara Domínguez Martís |
Barbanza |
|
Saltos | 1 | Andrea González García |
Millaraio |
2 |
Andrea Lago Rodríguez |
Narón |
|
3 | Ana Iglesias Amado |
Coruña Comarca |
|
Lanzamentos |
1 |
Andrea González García |
Millaraio |
2 | Andrea Castro Landeira |
Silva |
|
3 | Teresa Sánchez Bóveda |
Barbanza |
Homes |
posto | xuvenil |
club |
Carreiras | 1 | Javier García Fernández |
Riazor |
2 | Gabriel Rodríguez Leva |
Riazor |
|
3 | Diego Canosa Oanes |
Riazor |
|
Saltos | 1 | Nacho Rivas Pereiro |
C.A. Santiago |
2 |
Iago Lousa Fariña |
Coruña Comarca |
|
3 | Jorge de Blas Vences |
Riazor |
|
Lanzamentos |
1 |
Alberto Rodríguez Domínguez |
Barbanza |
2 | Francisco Michinel Moinelo |
Coruña Comarca |
|
3 | Juan Manuel Mouriz González |
Millaraio |
Mulleres |
posto | xuvenil |
club |
Carreiras | 1 | Paula Iglesias Garnelo |
Riazor |
2 | Lia Lois Sanda |
Marineda |
|
3 | Blanca Lorenzo Brantuas |
Noia |
|
Saltos | 1 | Mª Victoria Jimenez Herrero |
Riazor |
2 |
Paula Iglesias Garnelo |
Riazor |
|
3 | Ainoa Don Sánchez |
Riazor |
|
Lanzamentos |
1 |
María Rodriguez Veiga |
Narón |
2 | Alba González Fernández |
Narón |
|
3 | Rokhaya Dipo |
Riazor |
Sentímolo pero o teu navegador é moi antigo para poder mostrar esta páxina. Debes de actualizalo ou usar un navegador compatible. Optimizamos esta web para Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari e Microsoft Edge. Instalar agora un navegador compatible